آموزش دوخت پالتو کودک به همراه 2 ویدیو رسم الگو پالتو

آموزش پالتو کودک

دوخت پالتو کودک در فصل زمستان  یک از دغدغه های مادران هست که بتونند یک پالتو مناسب با سن فرزند خود بدوزند خیاطی یک هنر زیبا و خلاقانه هست و این اجازه رو میده تا برای کودکان خود لباس‌ های زیبا و منحصر به فردی بسازند. در این مقاله، ما قصد داریم به شما آموزش دهیم که چطور یک پالتوی کودکانه را از ابتدا تا انتها بدوزید.

از انتخاب الگو  برای دوخت پالتو کودک تا دوخت و تزیین، همه جزئیاتی که نیاز دارید را خواهید آموخت. برای آموزش دوخت پالتو کودک؛ با این مقاله از سایت سیماکده همراه شوید.

آموزش دوخت پالتو کودک

رسم الگو

لطفاً الگوی پالتو را به ارتفاع مورد نظر خود بکشید و از خط وسط جلو 1 سانتیمتر به پایین اضافه کنید، سپس دامن الگو را از خط پهلو جلو کمی کوتاهتر کنید. در این مدل، یقه وجود ندارد، اما به خط وسط جلو حدود 6 تا 8 سانتیمتر اضافه کنید تا الگو به یک مدل با 4 دکمه تبدیل شود.

از جادکمه‌ها برای این پالتو استفاده کنید، که به طور کلی اندازه‌ی جادکمه‌ها باید بین 2 تا 2.5 سانتیمتر باشد. نیم سانتیمتر از آن در سمت راست خط وسط جلو قرار بگیرد و بقیه در سمت چپ خط وسط جلو. حتماً بعد از برش پارچه، خطوط جادکمه را در پشت پارچه با رولت و کاربن علامت‌گذاری کنید.

این مدل پالتو دارای جیب فیلتابی است که دوخت آن ممکن است مقداری مشکل باشد. برای اطمینان از دقت در دوخت جیب‌ها، می‌توانید با دقت بیشتری به این بخش توجه کنید.

لطفاً از اطلاعات خود و تجربیات خود در دوخت استفاده کنید تا الگوی پالتو را بهتر و دقیق‌تر کنید.

 

آموزش پالتو کودک

آموزش دوخت پالتو کودک

برای الگوسازی پشت پالتو، ابتدا دور حلقه گردن را به اندازه 0.5 تا 1 سانتیمتر در گوشه گردن و 0.5 تا 1 سانتیمتر در وسط پشت گشاد کنید. حدود 10 سانتیمتر از حلقه گردن در وسط پشت پایین آمده و یک خط عمود بر خط وسط پشت به سمت هلال حلقه آستین رسم کنید.

به خط وسط پشت در پایین خط آبی 6 تا 8 سانتیمتر اضافه کنید. الگو را از خط آبی قیچی کرده و هر تکه رای به صورت جداگانه روی دو لایه بسته پارچه برش بزنید. حتماً خط وسط پشت و خطوط را پشت پارچه با رولت و کاربن علامت‌گذاری کنید. در این مرحله، دقت به جزئیات و اندازه‌ها بسیار اهمیت دارد. لطفاً با دقت و دقیق‌ترین اطلاعاتی که دارید، مراحل را انجام دهید.

 

برای خرید الگو آماده کودک روی لینک زیر کلیک کنید 

الگو آماده کودک

 

برش الگو پالتو کودک

بعد از برش در این مرحله، شما باید خطوطی که قبلاً با کاربن در طرفین این برش کشیده‌اید، به همدیگر کوک بزنید. دقت کنید که موقع کوک‌زدن، خطوط باید دقیقاً روی خط مقابل قرار بگیرند، یعنی خط مقابل باید بیفتد پشت این خطوط.

پس از اینکه خطوط را به همدیگر کوک زدید، پیلی پشت پالتو به شکل زیر درمی‌آید. در این مرحله، لازم است که ابتدا این خطوط را روی خط مقابل ثابت کنید. بعد با استفاده از اتو، پیلی را کاملاً پرس کنید تا خط اتو دقیقاً روی خطوط پیلی بیفتد.

در مرحله بعد، لازم است که ۱۰ سانتیمتر بالای خطوط را با چرخ بدوزید و در قسمت بالای خط روی زاپاس پالتو هم یک دوخت بزنید تا پیلی کاملاً ثابت شود. بعد از اینکه پیلی به وسیله‌ی اتو و دوخت کاملاً ثابت شد، قطعه بالایی پشت پالتو را به قطعه پایینی آن بدوزید.

در این مرحله، دقت به جزئیات و استفاده صحیح از ابزارها و تکنیک‌ها بسیار مهم است. لطفاً مراحل را با دقت بیشتری دنبال کرده و اگر سوالی دارید، با اطمینان درخواست کمک کنید.

 

قسمت دوم فیلم آموزش رسم الگو پالتو کودک

 

آستر کشی پالتو کودک

برای آستر کشی پشت پالتو دخترانه، می‌توانید از همین الگوی پشت پالتو استفاده کنید. تنها نیاز دارید که به خط پهلوی الگوی آستری 0.5 تا 0.75 سانتیمتر اضافه کنید تا آستری کمی آزاد‌تر از پالتو شود. دقیقاً همین کارهایی که برای پشت پالتو روی پارچه‌ی اصلی انجام دادید، روی پارچه‌ آستری هم انجام دهید.

علاوه بر این، الگوی پشت آستری را دقیقاً مشابه الگوی پشت پالتو برش زده و دوخت کنید. یک سجاف هم برای پشت به عرض 6 سانتیمتر روی الگو بکشید و کپی بردارید و روی پارچه‌ی اصلی برش بزنید. الگوی آستین معمولی هم یک بار روی دو لایه پارچه‌ اصلی و یک بار روی دو لایه پارچه‌ آستری برش می‌شود.

فقط دقت کنید که مقدار زاپاس خط مچ آستین در پارچه‌ی اصلی 3 سانتیمتر و در پارچه‌ آستری 1 تا 2 سانتیمتر باید باشد. در این مرحله، دقت به جزئیات و اطلاعات دقیق بسیار اهمیت دارد. لطفاً مراحل را با دقت بیشتری دنبال کنید.

آموزش پالتو کودک
آموزش دوخت پالتو کودک

 

Rate this post
سیماکده
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *