یقه انگلیسی (آموزش الگوی یقه انگلیسی)+ 6 ویدیو برش و دوخت

آموزش یقه انگلیسی

یقه انگلیسی (آموزش الگوی یقه انگلیسی)

آموزش الگوی یقه انگلیسی دو تکه: امروز با یک مطلب دیگه از سری آموزش خیاطی در خدمت شما هستیم.

وسایل لازم برای دوخت یقه انگلیسی

برای دوخت و آموزش یقه انگلیسی، شما به برخی از وسایل و مواد نیاز خواهید داشت. در زیر لیستی از وسایل لازم برای دوخت این یقه آمده است:

  • الگو: شما نیاز دارید یا الگوی یقه انگلیسی را خریداری کنید یا خودتان یک الگوی یقه انگلیسی را طراحی کنید.
  • پارچه: برای دوخت یقه انگلیسی به پارچه‌ای نیاز دارید که مناسب با استایل و نیازهای شما باشد. معمولاً از پارچه‌های نخی، پنبه‌ای، لینن یا ابریشم استفاده می‌شود. انتخاب پارچه با کیفیت و مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • نخ: شما باید از نخ متناسب با پارچه استفاده کنید. در نظر داشته باشید که نخ رنگی با پارچه هماهنگ باشد.
  • قیچی: قیچی با لبه‌های تیز و دقیق برای برش پارچه به اندازه مورد نیاز استفاده می‌شود. اطمینان حاصل کنید که قیچی تیز و تمیز است تا بتوانید برش های دقیقی انجام دهید.
  • ماشین دوخت یا سوزن و نخ دوخت دستی: برای دوخت این یقه می‌توانید از ماشین دوخت استفاده کنید. در صورتی که ماشین دوخت ندارید، می‌توانید از سوزن و نخ دوخت دستی استفاده کنید. بهتر است سوزنی با لبه‌های تیز و مقاوم و نخ دوخت متناسب با پارچه استفاده کنید. همچنین، در صورت استفاده از ماشین دوخت، سوزن و نخ متناسب با نوع ماشین دوخت و پارچه را استفاده کنید.
  • متر: برای اندازه‌گیری درست پارچه و استفاده از الگو، از متر استفاده کنید. بررسی اندازه‌ها و دقت در اندازه‌گیری بسیار مهم است تا دوخت شما صحیح باشد.
آموزش یقه انگلیسی
آموزش یقه انگلیسی

آموزش الگوی یقه انگلیسی دوتکه 

آموزش یقه انگلیسی خانم عمرانی

در این ویدسو سرکار خانم سیما عمرانی یقه انگلیسی رو یاد میدهند

مشاهده  الگوی یقه آرشال با ویدیو (آموزش یقه آرشال سرخود به 2 روش) + نکات دوخت آن

 

آموزش الگو یقه انگلیسی دو تیکه

آموزش یقه انگلیسی دوتکه

برای پهنای یقه از کنار پارچه 5 تا 7سانت کنار گذاشته سپس 2سانت جا دگمه را در نظر می گیریم  و الگوی اولیه را بعد از 2 سانت طراحی می کنیم سپس ازکنارگردن 5 سانت پایین آمده 2سانت به طرف خط مرکزی می رویم سپس این خط را به صورت شیب رسم می کنیم. ازخط پهنای یقه(5تا7)سانت 6 سانت پایین آمده واین دو نقطه را به هم وصل می کنیم.

مرحله دوم طراحی الگوی یقه انگلیسی دوتکه

آموزش یقه انگلیسی دوتکه 1
آموزش یقه انگلیسی 1

برای بازی یقه می توانید از خط گردن 15تا20سانت پایین آمده و به 2سانت جادگمه وصل کنید البته این اندازه بستگی به بازی یقه دارد اگر بازی یقه بیشتر و یا کمتر مد نظر دارید می توانید از سر شانه با متر تا قسمتی که بازی یقه را دوست دارید اندازه زده و سپس روی الگو آن اندازه را پیاده کنید.

مرحله 3 پشت الگوی یقه انگلیسی

آموزش یقه انگلیسی دوتکه 2
آموزش یقه انگلیسی دوتکه 2

پارچه را چهار لا کرده به اندازه یک دوم دور یقه (بعداز5سانت از کناره های یقه را دور تا دور اندازه زده) و قد 9سانت مستطیلی را رسم می کنیم از قسمت پایین 2سانت بالا رفته و به نقطه 8 سانت به صورت هلال رسم کنید از قسمت بالای یقه 2سانت بیرون رفته 7سانت پایین می آییم و به نقطه 8 سانت وصل می کنیم. (طبق الگو)

مجموعه آموزش های خیاطی خانم سیما عمرانی یکی از پر بیننده ترین برنامه های آموزش خیاطی ایران میباشد که یکی از مهمترین و جذاب ترین بخش های سیمای خانواده محسوب میشود . با توجه به درخواست مشتریان گرامی بخشی از فیلم های آموزشی خانم عمرانی را برای دانلود در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با این مطلب آموزشی در پایین همین صفحه برای ما ارسال نمایید.

منبع:اختصاصی سیماکده

 

 

آموزش دوخت کت یقه انگلیسی توسط سپیده معدنی

 

آموزش دوخت کت یقه انگلیسی قسمت دوم
قسمت سوم دوخت کت یقه انگلیسی
4.3/5 - (95 امتیاز)
سیماکده
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *