آموزش دامن شلواری کمردار

الگوی دامن شلواری

آموزش دامن شلواری کمردار

دامن شلواری رو قرار هست بهتون یاد بدیم خیلی درخواست داشتید بعضی فکر میکنند بین دامن شلواری وشلوار دامنی فرقی هست اگه شما هم فکر میکنید بین دامن شلواری و شلوار دامنی فرق وجود داره لطفا تفاوت اونا رو در بخش نظرات همین آموزش خیاطی بیان کنید.

اما بریم سراغ آموزش این مدل دامن برای رسم الگوی دامن شلواری به شکل زیر عمل میکنیم.

مراحل اول رسم الگوی دامن شلواری کمردار

مستطیلی به عرض یک چهارم دور باسن به علاوه 3 و د رقد دامن به علاوه 2 رسم کنید در این الگو در هنگام برش نیازی به جای دوخت نمی باشد و از روی خط های کشیده شده برش بزنید

الگوی اولیه دامن شلواری

خط باسن را روی کادر مشخص کنید (18 تا 22) از پهلوی دامن از قسمت کمر 2 سانت داخل شده و به خط باسن وصل کنید از قسمت پایین دامن شلواری درخط پهلو 5 تا 7سانت بیرون رفته و به خط باسن وصل کنید برای اینکه کناره دامن افتادگی نداشته باشدازخط اریب 1/5 بالا رفته و دوباره پایین دامن را ترمیم می کنیم برای اندازه گیری فاق دامن شلواری ازقسمت فاق یک سوم دور باسن را پایین آمده و برای بیرون رفتن فاق یک هشتم دور باسن را بیرون رفته و علامت بزنید.

الگو دامن شلواری کمردار

یک هشتم بیرون آمده از کادر را(گشادی فاق) را به یک سوم قد فاق هلال کنید سپس از بالا درخط کمر 2سانت داخل شده و به فاق وصل نمایید درخط پهلو 1/5سانت بالا رفته و به قسمت سمت چپ الگو وصل نمایید.

الگوی دامن شلواری

 رسم الگو دامن شلواری کمردار

برای گشادی پایین دامن شلواری از قسمت خط مرکزی جلو در پایین کادر یک هشتم دور باسن به علاوه 3 بیرون رفته و به فاق (یک هشتم دور باسن) وصل نمایید از این الگو چهار عدد برش بزنید.

الگوی دامن شلواری

مقدار پارچه موردنیاز برای این دامن ساده:

مقدار پارچه موردنیاز 2 قد دامن

مشاهده  مانتو آستین لاله ی چرخشی - قزن خور

برای برش کمر مستطیلی به اندازه دور تا دورکمر به علاوه 5 سانت و در قد 9 سانت رسم کنید.

کمری دامن شلواری

توجه داشته باشید که الگو های در اندازه واقعی رسم نشده اند. امیدواریم که از این آموزش لذت برده باشید برای حمایت از ما لطفا در بخش نظرات هر مطلب نظر بدید تا انرژی بگیریم برای آموزش دادن مطالب بیشتر

 

خرید الگوی دامن

 

به زودی ویدیو تصویری هم آموزش دامن شلواری کمر کش و ساده رو در همین بخش قرار میدیهم تا بهره مند بشید.

مدرس:خانم اکرم حسینیان راد

منبع:سایت آموزش خیاطی سیماکده

سیماکده
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *