بهترین الگو خیاطی با روش تلفیقی(مناسب اندام ایرانی)

بهترین الگو برای خیاطی

بهترین الگو خیاطی:لازم است بیان کنیم تمامی افرادی که قصد تهیه یک لباس فوق‌العاده را دارند یا حتی هنرجویان مبتدی علاقه مند به آموزش خیاطی همیشه این سؤال را در ذهن خود دارند که از کدام متد و الگو برای دوخت لباس استفاده کنند. معمولاً در دنیای حرفه ای خیاطی استفاده از متد یا طرح ‌های خاصی مد نظر نیست، بسیاری از خیاطان مطرح و بزرگ که به صورت حرفه ‌ای در این کار مشغول می باشند سعی می‌ کنند از الگوسازی های خاص بر روی تن یا مانکن استفاده کرده و البته این موضوع را در نظر داشته باشید که این خیاطان دارای تجربه بسیار زیادی در این زمینه می باشند و این موضوع فرق بین خیاط های مبتدی با حرفه ای است. امروز در این مقاله قصد داریم برای شما در رابطه با بهترین الگو برای خیاطی با روش تلفیقی مواردی را بیان کنیم که می تواند یک راهنمای کاملاً مناسب جهت الگوی مورد نظر شما باشد دعوت می‌ کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به انتهای مقاله با ما همراه باشید.

الگوی خیاطی چیست؟

پیش از آنکه به توضیح انواع الگوهای مختلف خیاطی بپردازیم لازم است بیان کنیم الگو آماده به عنوان یک راهنمای برش لباس است که تمامی تولید کنندگان از آن برای دوخت لباس استفاده کند. می توان گفت الگو ها تکه های کاغذ برش خورده می باشد که آن ها را روی پارچه قرار داده و سعی می ‌کنند تمامی و خطوط دور و آن را رسم کنند و پارچه را به همان شکل کاغذ برش بزنند.

بهترین روش الگو برای خیاطی
بهترین روش الگو برای خیاطی

به چه دلیل لازم است از الگوی خیاطی استفاده شود؟

در مطالب فوق نیز به این نکته اشاره کردیم یکی از مهمترین دلایلی که بسیاری از افراد ترجیح می ‌دهند در حین خیاطی از الگو استفاده کنند تنها به دلیل راحتی کار خود می باشد، اما نکته ‌ای که باید تمامی افراد این حرفه در نظر بگیرند این است که تنها خیاطانی این امکان را در اختیار دارند که از روش‌ های بدون الگو برای خیاطی استفاده کنند که دارای مهارت بسیار بالایی می باشند چرا که اگر در هنگام برش پارچه کوچکترین اشتباهی رخ دهد طرح کلی آن به هم خواهد ریخت، پس با توجه به این موضوع پیشنهاد می دهیم از بهترین روش الگو برای خیاطی استفاده کرده تا بتوانید در نهایت یک لباس فوق‌العاده را آماده کنید.

 

جهت تهیه انواع الگوهای آماده خیاطی سیماکده می تونید رو لینک زیر کلیک کنید:

الگو خیاطی

 

بررسی انواع الگوهای خیاطی:

در این بخش قصد داریم برای شما در رابطه با بهترین الگوی خیاطی و انواع آن مطالبی را بیان کنیم.

متد گرلاوین: این الگو به عنوان یکی از الگوهای پایه و قدیمی خیاطی می باشد و برای انجام آن نیز باید تمامی قسمتهای بدن به طور کامل اندازه گیری شود البته دارای مقدار بسیار کمی پیچیدگی نیز می‌باشد اما در صورت دقیق بودن الگو می توانید شاهد یک اندازه گیری و کاملاً درست و در نهایت دوخت لباس و خوش فرم و شیک برای تمامی اندام ها باشید.

بهترین الگوی خیاطی
بهترین الگوی خیاطی

متد مولر: این مدل از الگوهای خیاطی از روش های مربوط به خیاط های آلمانی برگرفته شده و در حالت کلی باید این نکته را بیان کنیم به این دلیل که سایز بدنی آلمانی ها و ایرانی ها به یکدیگر شباهت دارد سعی شده این متد را نیز در بهترین الگو خیاطی قرار دهند. هم چنین در اکثر آموزشگاه ها و دانشگاه های مربوط به خیاطی نیز تدریس و به کار گرفته می شود. این نوع الگو دارای پیچیدگی و همچنین ظرافت کمتری می باشد، اما این اطمینان وجود دارد که بسیار دقیق است. همانطور که گفته شد لازم است برای این نوع متد در ابتدا الگوهای مختلفی رسم می شود و همین موضوع در نهایت باعث خواهد شد که یک دوخت بی نقص و دقیق را در آخر کار به همراه داشته باشد و در بسیاری از موارد این امکان وجود دارد که حتی احتیاجی به پرو لباس نیز نباشد. می توان اینگونه بیان کرد که متد مولر به عنوان یکی از بهترین روش الگو برای خیاطی در نظر گرفته شده که پیشنهاد می شود حتماً از آن استفاده کنید.

بهترین الگوی اماده خیاطی

متد ایتالیایی: در رابطه با این روش باید بگوییم که احتیاجی به تهیه الگو نیست و سعی می شود که آن را مستقیماً روی پارچه اجرا کنند. در رابطه با سایز بندی نیز باید بیان کنیم که بر اساس یک سری الگوهای از قبل آماده شده آن را در نظر می گیرند. البته این متد دارای یک نقطه ضعف نیز است و آن هم محدود بودن می باشد، یعنی نسبت به سایر الگوها و متدهای دیگری که برای خیاطی وجود دارد جای مانور کمتری را به همراه دارد اما در کل یک روش ساده و آسان است.

الگوی متریک: در این روش سعی می شود از جدول های سایز بندی مخصوص برای الگو استفاده کنند. لازم به ذکر است بیان کنیم این متد نیز بسیار دقیق می باشد، اما برای این کار لازم است ریز محاسبات و دستورالعمل ‌های مربوط به آن به طور کامل رعایت گردد. البته روش متریک می تواند جهت آموزش آکادمیک خیاطی نیز یک گزینه کاملاً خاص و مناسب باشد چرا که اگر تمامی موارد و دستورالعمل‌های مربوط به آن به طور کاملاً دقیق رعایت شود می توانید به صورت کاملاً راحت یک لباس مجلسی شیک و منحصر به فرد را دوخت کنید.

بهترین الگو خیاطی

الگوهای abm: این روش نیز دارای یک الگوی آماده با استفاده از بهترین فرمول های لازم بوده و به کمک آن می توانید نسبت به برش پارچه اقدام کنید. می توانید این اطمینان را داشته باشید که با این الگو بهترین دوخت پارچه را داشته و پرو گیری را به حداقل امکان برسانید علی الخصوص در قسمت حلقه آستین لباس.به طور کلی الگوی abm به عنوان یکی از الگو آماده خیاطی در نظر گرفته شده و ممکن است بسیاری از افراد با خود این تفکر را داشته باشند که ممکن است این الگو در برخی از مدل‌های مختلف باعث محدودیت شود، اما این باور کاملاً اشتباه شده و شما می توانید از آن برای اعمال مدل های بیشتر نیز استفاده کنید ولی یاد این رادر نظر داشته باشید این متد برای آمریکا هست و مناسب اندام ایرانی نیست.

الگوی ترک:شاید به خوبی متوجه این موضوع شده باشید که در سال های اخیر طرفداران پوشاک ترک به شدت افزایش پیدا کرده چرا که علاوه بر کیفیت فوق‌العاده پارچه های ترکیه ای، نوع طراحی و الگوهای مربوط به آن نیز جذابیت بسیار خاص و منحصر به فردی را پیدا کرده است.البته برای خیاطی ترک بیشتر لباس هایی همچون کت، دامن، شلوار و برخی لباس های رسمی در نظر گرفته می شود، پس شما می توانید با استفاده از این نوع الگو مدل های بسیار متنوعی را در نظر گرفته و خاص ترین لباس ها را نیز دوخت کنید. این متد تقریبا میشه گفت نزدیک ترین متد برای اندام ایرانی هست ولی در کل در بعضی از مواقع باید اصلاحاتی روش انجام بشود.

بهترین الگوی خیاطی

 

بهترین الگو خیاطی

 

متد تلفیقی: متد مناسب برای اندام ایرانی با توجه به این موضوع که افراد کشورهای مختلف دارای اندام متفاوتی می باشند سعی شده الگوها و متدهای مربوط به هر یک از کشورها نیز با یکدیگر تفاوت داشته باشد و بنا بر آن لباس های متفاوتی را نیز طراحی و تولید کنند، اما این امکان نیز فراهم شده تا با استفاده از روش ‌های نام برده شده به صورت تلفیقی برای تولید لباس اقدام کرده و هر یک از آن ها بنا بر اندام افراد ایرانی‌ در نظر گرفته شود و لازم است بیان کنیم خاص تریتن الگو برای خیاطی با روش تلفیقی در سیماکده به بهترین نحو ممکن انجام می شود. 

سخن پایانی: در مطالب فوق سعی کردیم در رابطه با بهترین الگو برای خیاطی رو بیان کنیم که از همه متد ها استفاده شده و در نهایت متد تلفیقی به عنوان بهترین الگو برای خیاطی رو میتونید انتخاب کنید و همچنین انواع مختلفی از متدها و الگوهای مخصوص را نیز نام بردیم و گفتیم که هر یک از آن ها در چه مواردی می تواند کاربردی باشد و در پایان لازم است بگوییم که با استفاده از روش تلفیقی شما می توانید یک لباس کاملا متفاوت و خاص داشته باشید که برای تهیه الگو های خیاطی با این متد میتونید از سایت سیماکده استفاده کنید. همچنین امکان نیز وجود دارد که بهترین مجله الگوی خیاطی را در اختیار شما قرار دهند. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

جهت تهیه الگو های اماده خیاطی روی بنر زیر کلیک کیند

فروش الگوی اماده خیاطی
الگوی خیاطی
3.4/5 - (13 امتیاز)
سیماکده
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *