آموزش 3 مدل آستین لبه گشاد

آموزش آستین لبه گشاد

آموزش آستین لبه گشاد

آستین در لباس زیبایی خاصی رو به چشم نفر مقابل پپوشنده لباس میدهد و میشه گفت آستین ها بهترین جا برای بکار بردن  هنر و خلاقیت هست. در خیاطی انواع آستین ها رو داریم ما سی کریدم 3 مدل آستین گشاد رو در این آموزش به شما یاد بدیم امیدواریم که مورد پسند شما قرار گرفته باشد.

آستین لبه گشاد شماره 1

ابتدا الگوی اولیه آستین را رسم کنید سپس خط آرنج را مشخص کنید روی خط آرنج یک دوم به علاوه 3 (پارچه های غیرکشی) علامت زده و ازدور مچ به اندازه یک دوم گشادی دلخواه را علامت بزنید. و این دو نقطه را به یکدیگر وصل نمایید لبه آستین برای اینکه افتادگی نداشته باشد می توانید از خط آرنج مستقیم تا پایین متر را گذاشته هر چه قدر بود روی خط شیب نیز به همین مقدار باید باشد.

آستین لبه گشاد

الگو آستن لبه گشاد شماره 2

ابتدا الگوی اولیه آستین را رسم کنید و در قسمت مچ یک دوم گشادی دور مچ دلخواه را علامت زده و به انتهای تاج آستین وصل نمایید سپس از قسمت پایین آستین 2 تا 3سانت بالا رفته و به صورت هلال رسم نمایید.

آستین لبه گشاد

آستین لبه گشاد شماره 3

ابتدا آستین اولیه را رسم کنید سپس خط آرنج را مشخص کرده و روی خط آرنج یک دوم آرنج به علاوه 3 را علامت زده سپس در قسمت مچ به اندازه گشادی دلخواه بیرون رفته (مسیرنقطه چین) 10 تا 15سانت پایین آمده و لبه آستین را به صورت هلالی رسم کرده سپس خط آرنج به تیزی لبه آستین وصل نمایید.

الگو آستین لبه گشاد

اگر روی پارچه های کشی این مدل آستین ها را دوست داشتین پیاده کنید قسمت آرنج به علاوه 3 نمی شود.

مدرس: خانم اکرم حسینیان راد

تالیف شده: مجله خیاطی سیماکده

4.5/5 - (12 امتیاز)
مشاهده  دوخت آستری و وصل کردن آن به دامن
سیماکده
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *