آموزش الگوی روبالشی لبه دار

دوخت روبالشی لبه دار

آموزش رسم الگوی روبالشی لبه دار

دوخت روبالشی با لبه برگردان بخاطر سهولت در تعویض بدون دوخت و دوز مورد توجه ویژه ای قرار گرفته بخصوص در هتل ها و مهمانسرا ها که برای سرویس اتاق خواب زمان اهمیت بالایی دارد. از این رو روبالشی لبه دار در منازل نیز استفاده میشود ماهم در بخش آموزش خیاطی سیماکده تصمیم گرفتیم این مدل رو بالشی رو آموزش بدیم پس با ما همراه باشید.

دوخت روبالشی با لبه برگردان بسیار آسان است.این آموزش را یاد بگیرید تا از دوخت و دوز روبالشتی با دست، در هر بار شستشو بی نیاز شوید.

جنس پارچه مورد استفاده برای این مدل رو بالشی:

جنس پارچه مورد استفاده برای روبالشی لبه دار میتونه تترون، کتان ، چلوار، باشه برای استفاده در منزل میتونه گل دار باشه ولی اگه برای تولید انبوه خواستید استفاده کنید حتما سفید استفاده کنید.برای تولید انبوه چون به مکرر شسته میشه پارچه ها بهرت هست تترون یا کتان باشه.

برای روبالشی چند متر پارچه لازم داریم؟

متراژ پارچه نسبت به عرض بالش و طول بالش شما متغیر میتونه باشه که معمولا برای عرض بالش 40 تا 45 سانتی متر و بلندی یا طول بالش 65 تا 70 سانتی متر در نظر گرفته میشه. طول پارچه رو از اندازه بلندی بالش ضرب در 2 بع لاوه 10 ال 15 سانتی متر بدست میاریم. برای عرض پارچه هم از روی عرض بالش بعلاوه 2 سانتی متر جای دوخت در نظر میگیریم.

الگوی روبالشی لبه دار

روش دوخت روبالشی لبه دار:

ابتدا پارچه به اندازه دو قد بالش بعلاوه 15 سانتی متر در اندازه عرض بالش بعاوه 2 سانتمتر جای دوخت برش میزنیم. نکته در برش پارچه چه در طول پارچه باشه یا  در عرض پارچه باشه اصلا مهم نیست نسبت به متراژ پارچه خود طرز برش را انتخاب کنید.

مطالعه  آموزش کامل دوخت جیب

بعد از برش پارچه ، پارچه برش خورده را در طول وری هم تا میزنیم به اندازه بلندی بالش اندازه گیری شده که باید قسمت 15 سانت اضاف از یک طرف بیرون مونده باشه. بخش اضافی (15 سانتی متر) رو روی قسمت تا شده تا میزنیم.

قبل از دوختن کناره های بالش توجه داشته باشید که دو لبه ی انتهایی پارچه را سردوز کنید اگه هم سردوز نداشتید نیم سانتی متر تازده و دوخت بزنید.

محل برگشت قسمت اضافی تا شده خوب دوخته شود تا کوک ها در هنگام تعویض رو بالشی شکافته نشود.

 

 حتما نظرات خود را برامون بفرستید.

سیماکده
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *