دامن کلوش ( الگوی انواع دامن کلوش 7 مدل ) ❤️ دامن نیم کلوش،یک کلوش

الگوی دامن کلوش

الگوی انواع دامن کلوش

 دامن کلوش انواع مختلفی دارد و ما قصد داریم که انواع دامن کلوش رو معرفی کینم و به آموزش  آنها بپردازیم این دامن یکی از راحت ترین دامن ها برای استفاده هست که محبوبیت زیادی بین بانوان دارد هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ راحتی و هم از لحاظ طرز دوخت میشه گفت یکی از بهترین دامن ها هست که در ادامه طرز رسم الگوی دامن کلوش را به شما آموزش می دهیم.

این دامن علاوه بر اینکه هنگام پوشیدن در تن بسیار زیباست، دوخت ساده ای دارد و پوشش جالب و بسیار راحتی بحساب می آید. در این آموزش خیاطی قصد داریم صفر تا صد دوخت دامن کلوش با رسم الگو را به شما آموزش دهیم. قسمت بعدی آموزش که مربوط به انواع دیگری از دامن کلوش است که به ترتیب به آموزش رسم این الگوها نیز پرداخته شده هست.

" دامن کلوش در قسمت کمر قالب بدن است، ولی از خط کمر به پایین دارای موج های کوچک است که به دامن جلوه ای خاص می بخشد. "

با انتخاب عناوینی که در فهرست زیر ارائه شده‌اند، به موضوع دلخواه خود برسید.

محاسبه مقدار پارچه برای دامن تمام کلوش

برای محاسبه کردن مقدار پارچه‌ ای که نیاز است، دور ریز را با قد دامن محاسبه می‌کنیم و متراژ پارچه را به دست می‌آوریم.

برای دامن تمام کلوش چقدر پارچه نیاز داریم؟

میزان پارچه مورد نیاز دامن هاي از نوع کلوش این طور محاسبه می شود:برای دامن تمام کلوش ما نیاز به اندازه عرض پارچه داریم مثلا اگر عرض پارچه 1/5متر بود ما باید 1/5 متر پارچه بگیریم منتها با این مقدار پارچه قد این دامن تا روی زانو بیشتر نمی شود و معمولا از دامن تمام کلوش برای دامن بلند استفاده نمی شود چون پارچه زیادی لازم دارد.
پارچه مورد نیاز برای دامن کلوش هم این طور محاسبه می شود که اگر قد دامن را 100 بگیریم : ( 100+100+ 1/3 کمر + 1/3 کمر ) یا ( 2 برابر قد دامن + 2/3 کمر) پارچه لازم داریم . و برای دامن نیم کلوش ما نیاز به ( قد + 2/3 کمر ) پارچه داریم.
 
مقدار پارچه برای دامن کلوش را فهمیدیم پس تا ادامه ی آموزش با ما باشید
 
استایل دامن کلوش عالیه! طرح گلدار برای پارچه انتخاب بشه بهترم میشه
 
 

1) الگوی دامن تمام کلوش

 • اندازه های مورد نیاز:
 • دور کمر: 66 سانتی متر
 • قد دامن: 72 سانتی متر

آموزش رسم الگوی دامن تمام کلوش یا بدون درز

در گوشه کاغذ دو خط عمود بر هم رسم کرده تقاطع آنها را «نقطه»1 بنامید.
از «نقطه»1 به اندازه  یک ششم دور کمر منهای نیم سانتی متر  گونیا کرده، نقاط 2 و 3 به دست می آید.
الگو دامن تمام کلوش
الگو دامن تمام کلوش
برای ترسیم خط لبه دامن از «نقطه» 1 به اندازه «فاصله» 2 → 1 به اضافه قد دامن علامت بگذارید نقاط 5 و 4 به دست می آید. به وسیله متر هلال لبه دامن را رسم کنید(تصویر44-2)
الگوی دامن تمام کلوش
الگوی دامن تمام کلوش
 
در هنگام برش پارچه، از این الگو دو بار بریده شود.(تصویر45-2)
همان طور که در روی الگو مشخص هست این الگو دامن تمام کلوش یک درز هست برای این که بتونید دامن تمام کلوش بدون درز داشته باشید باید پارچه با ابعاد بزرگتر باشد یا به فرض قد دامن را طوری در نظر بگیرید که با بیشترین اندازه پارچه موجود در بازار(عرض پارچه) همخوانی داشته باشد.
 
 

همچنین بخوانید:

الگوی دامن شلواری

2) الگوی دامن نیم کلوش

دامن نیم کلوش و تمام کلوش از جمله دامنهای بسیار زیبا هست که برای تمام اندامها مناسب میباشد. بهتر هست که پارچه این دامن نرم و لطیف باشد قد دامن را بنا به سلیقه میتوان تا سر زانو و یا بلندتر در نظر گرفت از ویژگیهای این دامن این هست که در قسمت باسن قالب تن هست ولی از خط باسن به.پایین موج های کوچک وارد که به دامن جلوه خاص میدهد. این دامن برای تمام سنین مناسب میباشد.

مقدار پارچه برای دامن نیم کلوش ؟

مقدار پارچه برای دامن نیم کلوش: اندازه پارچه مورد نیاز برای دامن نیم کلوش به اندازه قد دامن بعلاوه 10 سانتی متر به صورت دو لای بسته هست

فرمول الگو دامن نیم کلوش

دور کمر÷3= جواب اول مثال دورکمر= 100 سانتیمتر  ÷ 3 = 33.5

جواب÷20= جواب دوم مثال 33.5÷20= 1.5

جواب اول منهای جواب دوم میشه اندازه دور کمر روی الگو مثال :33.5-1.5=32 سانتی متر
عدد 3 و 20 ثابت میباشد.

ویدیو آموزش دوخت دامن نیم کلوش به روش مولر

آموزش خیاطی به صورت تصویری در ویدیو بالا برای دامن کنیم کلوش

مراحل رسم الگوی دامن نیم کلوش:

از گوشه سمت چپ کاغذ الگو (نقطه 1)شروع میکنیم به رسم الگو دامن ، برای رسم الگوی دامن نیم کلوش دور کم شما هر اندازه که بود رو فرمول اولی جا گذاری میکنید و اعداد رو محاسبه و اندازه دور کمر رو در انتها بدست میارید که ما در مثال فرضی عدد 32 رو بدست آوردیم.

همچنین بخوانید:

دامن شلواری

پس از نقطه بالای سمت چپ کاغذ الگو(نقطه 1) به اندازه 32 سانتیمتر به سمت راست رفته و علامت میزنیم (نقطه 2) سپس همین اندازه را از نقطه اول به سمت پایین امده و علامت میزنیم (نقطه 3) سپس از گوشه کاغذ الگو به گوشه مجاور به اندازه 32 سانتی متر جلو رفته وعلامت میزنیم بهترین راه برای کشیدن این بخش گرفتن متر در نقطه اول و علامت زدن اندازه 32 سانتی متر روی کاغذ به صورت ربع دایره هست.

الگوی دامن نیم کلوش

تا اینجا کمر کمر دامن رو تونستیم طراحی کنیم میریم سراغ ادامه آموزش

از نقطه 2 به اندازه قد دامن جلو رفته و علامت برنید و همین کار رو انز نقطه 3 نیز تکرار کنید همان مراحل کمر رو روی خط قد دامن انجام میدهیم تا ربع دایره بزرگتر کشیده بشه تا اینجا الگوی دامن نیم کلوش رو به راحتی طراحی کردیم.

برای اینکه برای دامن کمری بدید  همین الگو رو برش میزنید ولی اگر بخواهید برای دامنتون کش وصل کنید قضیه یکم فرق میکنه

الگوی دامن نیم کلوش ساده

برای اینکه کمری دامن شما کش دار باشه باید اندازه کمر دامن شما از اندازه اصلی یکم بیشتر باشه چرا چون باید یکمی حالت چین داشته باشه

مشاهده  الگوی شومیز زنانه + 4 فیلم آموزش دوخت شومیز

الگوی دامن نیم کلوش کمر کش

برای دوخت کمر کشی دامن نیم کلوش شما تغیراتی را باید رو الگوی اولی که در ابتدا توضیح دادیم رو اعمال کنید این تغیرات بدین صورت هستند که شما باید ابتدا از خط کمر به اندازه 5 سانتی متر پایین اومده و یک ربع دایره دیگر (5 سانتیمتر بزرگتر از اندازه کمر ابتدایی) رسم میکنید.

شاید الان این سوال به ذهن شما بیاد که الان از قد دامن 5 سانتی متر کاسته شده درسته برای جبران و حل این مشکل شما باید دوباره به اندازه همون 5 سانتی متربه قد دامن اضافه کنید. از خط قد دامن به اندازه 5 سانتیمتر پایین اومده و ربع دایره بزرگتر جدید رو رسم کنید که قد دامن نیم کلوش کش داره رو طراحی کنیم.

الگو دامن نیم کلوش کمر کش

برش الگوی دامن نیم کلوش هم طبق نیاز شما که الگوی دامن نیم کلوش ساده میخواهید یا کمر کش میتونید از خطوط مرحله اول و خطوط مرحله دوم برش بزنید

الگوی نهایی دامن نیم کلوش

همچنین بخوانید:

الگوی دامن کلوش بچه گانه

برش دامن نیم کلوش

برای برش الگو دامن نیم کلوش روی پارچه  قسمت جلوی دامن رو روی دولای بسته پارچه گذاشته و قسمت پشت دامن رو روی دولای باز پارچه قرار میدهیم،دامن نیم کلوش درز پهلو نداره فقط درز وسط پشت یه دونه داریم برای برش ترکی روی ترکی  مثل دامن های دیگه قرار میدیم وبه سمت راه پارچه راستای پارچه دامن رو برش میزنید.

طرز انداختن الگوی دامن نیم کلوش روی پارچه

برای قسمت وسط پشت 2 سانتی جای دوخت در نظر میگیریم برای پایین دامن اگر میخواهید نیش دوز بزنید 2 تا 3 سانت و اگه میخواهید پس دوزی کنید 3 تا 5 سانت برای تودوزی دامن جای دوخت در نظر میگیرید،برای دامن کمر کش 5سانتمتر جای کش را روی پارچه قرار میدیم وبرای کمر معمولی فقط 1 سانتی متر جای دوخت کافی هست.

چناچه میخواهید برای دامن زیب بدوزید در درز وسط پشت به اندازه 20 سانتی متر از بالا جای زیب رو آزاد میگذاریم بقیه پارچه را دوخت میزنیم. برای کمر کشی درز پشت را سر تاسر دوخت میزنید.

الگو دامن نیم کلوش

استایل دامن کلوش عالیه! طرح گلدار برای پارچه انتخاب بشه بهترم میشه

مدل دامن نیم کلوش

امیدواریم که از این آموزش لذت برده باشید لطفا نظرات و سوالات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

ویدیو های آموزش دامن نیم کلوش

 

 

الگوی دامن نیم کلوش مولر
 
 
 
 
 
 
 
 

آموزش دامن نیم کلوش، نحوه انداختن روی پارچه و متراژ

 
 
 

طرز انداختن الگوی دامن نیم کلوش روی پارچه

خرید الگوی دامن

3) دامن یک کلوش

نوبت به یکی دیگه از الگوی این دامن ها می رسد الگوی دامن یک کلوش  این دامن نیز همانند دو دامن قبلی بسیار آسان بوده و کلا از روش یکسانی برای رسم الگوی این مدل دامن استفاده میشه

مهمترین تفاوت این نوع دامن با بقیه دامن کلوش ها در این است که که روی یک لای پارچه برش می‌خورد. برای رسم الگوی دامن یک کلوش دور کمر را تقسیم بر ۱/۵ کرده و حاصل را منهای یک می‌کنیم. ۳ سانتیمتر جای دکمه و دکمه خور اضافه می‌کنیم. سپس الگوی این دامن را مانند تصویر زیر بکشید.

همانند ترسیم الگوی دامن تمام کلوش و نیم کلوش عمل میکنیم با این تفاوت که اندازه1 به 2 و 1به 3 تغیر میکند.

از نقطه ی 1 به اندازه دور کمر تقسیم بر 1/5 سانتی متر منهای 2 سانتی متر گونیاکرده نقاط (2 و 3) بدست می آید. (تصویر 48-2)

الگوی دامن کلوش دخترانه

دور کمر تقییم بر 1/5 سانتی متر منهای 2 سانتی متر 1به 3 1به 2 در هنگام برش پارچه از این الگو دوبار بردیه شود.(تصویر 49-2) الگوی دامن یک کلوش هم مثل دامن نیم کلوش به راحتی با تغییر کوچیک طراحی شد.

خرید الگوی دامن

 

4) آموزش دوخت دامن نیم کلوش پشت بلند

الگوی این دامن بر اساس یک سوم دور کمر منهای یک بدست می آید ابتدا پارچه را دو لا کرده از قسمت عرضی و ترکی روی هم قرار بگیرد از قسمت دولای بسته یک سوم دور کمر منهای یک علامت زده و از قسمت ترکی یعنی دولای باز به همان اندازه پایین آمده واین دو خط را به صورت هلال به یکدیگر وصل می کنیم این هلال بدست آمده دور کمر می باشد.

از قسمت کمر بدست آمده قد دامن را در قسمت جلو اندازه زده سپس متر را از کنار پارچه تا پایین دامن را دوباره اندازه می زنیم متر رادر نقطه راس دامن به صورت ثابت دور تا دور اندازه زده تا گردی پایین دامن یکدست در بیاید سپس قد پشت بلندی دلخواه را اندازه زده (از دو لای باز پارچه خط مرکزی پشت)سپس این اندازه را به یک دوم کلوش پایین دامن وصل کنید (قسمت هاشور زده دور ریز پارچه می باشد) دامن کمرکش می باشد که شما می توانید بجای یک سوم دور کمر منهای یک از یک سوم دور باسن استفاده نمایید.

الگوی دامن نیم کلوش پشت بلند
الگوی دامن نیم کلوش پشت بلند

جهت تهیه انواع الگوهای آماده خیاطی سیماکده می تونید رو لینک زیر کلیک کنید:

 

الگو خیاطی

5) الگوی دامن کلوش نامتقارن

در این بخش مدل یک دامن تمام کلوش نامتقارن را برای شما آموزش دادیم که اندازه قد پشت دامن بیشتر از اندازه قد جلوی دامن است. برای این دامن نیز از الگوی تمام کلوش استفاده می‌کنیم، حتما قسمت پایین دامن را در جلو و پشت کار مانند شکل زیر طراحی کنید.

 
دامن کلوش نامتقارن
 
این هم از الگوی دامن کلوش دنباله دار دیدی که کار سختی نبود.
 
 
نکات:
 • با متر ایستاده گودی کمر الگوی دامن را چک کنید اگر کمتر یا بیشتر از اندازه دور کمر بود از خط کشیده شده بالا یا پایین می رویم تا اندازه حقیقی به دست بیاید.
 • اگر لباس بالاتنه داشته باشد و قرار است این دامن به آن دوخته شود، دور تا دور بالاتنه لباس را اندازه می زنیم و بعد تقسیم بندی دامن را انجام می دهیم تا دامن کاملا با لباس فیکس شود.

6)دامن تمام کلوش با درز

برای این مدل دامن  همانند تصویر پایین از یک لای پارچه نقاط A تا B روی ترکی پارچه بلندی دامن (قد دامن) به علاوه 2 سانتیمتر را نشان می زنیم و سپس از B تا O مساوی 2÷(3-1/1 کمر) را علامت بزنید.

پارچه را از قسمت O تا کرده و دایره ها الگوی دامن را رسم کنید. بعد از بریدن، حاصل یک نیم دایره می شود. الگو کشیده شده را برعکس  کنید و دایره  الگو را برش دهید. همانطور که می بینید که بعد از دوختن درزها ( ترکیب های پارچه)، دامن به صورت تمام دایره می شود.

دامن تمام کلوش با درز

به همین راحتی الگوی دامن کلوش با درز رو طراحی کردیم.

دوخت دامن کش دوزی شده

اگر بخواهیم هر کدام از مدل‌های کلوش را به جای دوخت کمری و زیپ، کش دوزی کنیم باید برای کشیدن خط کمر به جای دور کمر، دور باسن را در محاسبه کنید تا فضایی بیشتری به کار داده شود و بتوانید به راحتی دامن را کش دوزی کنید.

  ویدیو های آموزش دوخت برش و رسم الگوی دامن کلوش  

آموزش دامن کلوش توسط خانم بزرگی

 

 

استایل دامن کلوش عالیه! طرح گلدار برای پارچه انتخاب بشه بهترم میشه

  مدل دامن کلوش  

مدل لباس مجلسی دامن کلوش
مدل لباس مجلسی دامن کلوش
دامن کلوش مجلسی
دامن کلوش مجلسی
مدل دامن کلوش
مدل دامن کلوش
دامن کلوش کوتاه
دامن کلوش کوتاه

دوخت دامن نیم کلوش پیلی دار

به زودی آموزش رسم الگوی دامن نیم کلوش پیلی دار رو هم در همین جا برای شما عزیزان آموزش می دهیم که می تونید بعدا مراجعه مرده و آموزش این مدل دامن رو هم یاد بگیرید.

خرید الگوی دامن

جمع بندی

اکنون الگو سازی و دوخت انواع دامن کلوش را یاد گرفتید و می‌توانید این دامن‌های زیبا را بدوزید. نظر شما در مورد این نوع دامن چیست؟ کدام مدل را بیشتر دوست داشتید؟ فراموش نکنید نظرات خود را با ما و سایر همراهان ستاره از طریق بخش نظرات و پرسش‌ها به اشتراک بگذارید. به علاوه می‌توانید سوالات خود را نیز در این مورد مطرح کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

لباس عروس کلوش

امروزه دامن کلوش برای لباس مجلسی و لباس ها عرو س بسیار مورد استفاده قرار میگیرد بطوری که علاقه مندان به لباس عروس و طراحی آن بیشتر رو به لباس عروس کلوش می آوردند .

 

همیچنین بخوانید

10 آموزشگاه خیاطی برتر ایران

 

این مدل به دلیلی گشادی پایین لباس یک فرم بسیار زیبا را به نمایش میگذارد و اکثرا مدل های مختلفی از کلوش رو برای لباس عروس انتخاب میکنند از جمله لباس عروس کلش دنباله دار و…

4.9/5 - (326 امتیاز)
سیماکده
دیدگاه کاربران
34 دیدگاه
 • محمد حسین 28 آذر 1402 / 2:16 ق.ظ

  کامل و پر مفهوم بود توضیحات

 • ناهید 11 خرداد 1402 / 10:11 ق.ظ

  سللم ببخشید کسی می دونه محاسبه دور کمر ۳چهارم دامن تمام کلوش را جطور محاسبه کنیم یعنی اگر دامن تمام کلوش را به چهار قسمت تقسیم کنیم ویک قسمتشو دوربریزیم دور کمر سه قسمتشو چور محاسبه کنیم ؟؟؟ممنون میشم کمک کنید

 • سیماکده 12 اردیبهشت 1402 / 9:54 ق.ظ

  سلام نحوه محاسبه مقدار پارچه مورد نیاز رو نوشتیم

 • هانیه 11 اردیبهشت 1402 / 6:15 ب.ظ

  سلام عزیز ممنون از آموزش عالی فقط واسه قد 120 که 2ونیم متر پارچه نیازه با عرض 150 باید باشه؟؟؟🙏🙏🙏

 • نی نی 17 بهمن 1401 / 1:08 ق.ظ

  سلام، ممنون، عالی بود
  لطفاً برش و دوخت آستر دامن کلوش را هم آموزش دهید.

 • هاجر 22 دی 1401 / 4:03 ب.ظ

  میتونی نیم کلوش دو درز پهلو در بیارید از سه گوشی پارچه برای در آوردن دامن نیم کلوش استفاده کنید البته قد دامنتون کوتاه در میاد

 • هاجر 22 دی 1401 / 4:02 ب.ظ

  ۲/۵برای دامن نیم کلوش تک درز یا دو درز برای دامن تمام کلوش با قد ۱۲۰ تقریبا ۵ متر پارچه مورد نیازه با دورریز

 • فاطمه 31 مرداد 1401 / 12:22 ب.ظ

  با سلام ممنون از آموزشتون?
  برای دامن تمام کلوش بلند که در قسمت ۶ توضیح دادید
  از BتاO را که اندازه کمر است چگونه محاسبه کنیم؟
  ۱/۱-۳ این ها یعنی چه فرمولش را متوجه نمیشوم
  ممنون میشوم توضیح دهید
  مثلا دور کمر ۹۰
  قد دامن هم ۱۰۰
  تشکر

 • Zohreh 15 تیر 1401 / 5:55 ب.ظ

  با سلام دستتون درد نکنه خیلی عالی بود همه ودیوار ها تمشا کردم عالی بود ممنون از شما ?
  اکر دامن کمری نیم کلوش پیلی دار هم آموزش بدید ممنون میشم برای لباس های دکلته .

 • Seti?? 21 خرداد 1401 / 9:17 ب.ظ

  سلام. پارچه کشی??

 • Seti?? 21 خرداد 1401 / 9:16 ب.ظ

  سلام. برای افراد قد بلند??

 • علیپور 28 تیر 1400 / 10:13 ق.ظ

  سلام من که لذت بردم از این آموزش خیلی خوب بود بخصوص این که هم ویدیو داشت هم طریقه رسم الگوی دامن کلوش رو گفته بودید بینهایت تشکر

 • روشنک 17 فروردین 1400 / 11:35 ق.ظ

  سلام من خیلی دنیال آموزش دامن کلوش از صفر تا صد بودم اکثرا یه مدل رو آموزش میدادند تا اینکه با سایت شما آشنا شدم خیلی خوشحالم و بسیار ممنونم از آموزش دامن کلوش
  بخصوص نکات مهمی که گفتید

 • سمانه آزادی 5 تیر 1399 / 6:58 ب.ظ

  الگوی خیاطی،باید مناسب سازی شده برای اندام ایرانی باشه و زمان دوخت رو تن فرد عالی بایسته

 • مومن زاده 29 خرداد 1399 / 12:16 ب.ظ

  دامن کلوش، برای افراد چاق بهترهست یا قد بلند؟

 • عاطفه فرخ زاد 29 خرداد 1399 / 11:46 ق.ظ

  استایل دامن کلوش عالیه! طرح گلدار برای پارچه انتخاب بشه بهترم میشه

 • هما مردانی 29 خرداد 1399 / 11:34 ق.ظ

  طرح گشاد دامن کلوش،عالیه چندتا طرحم داره که واقعا خوشگله”

 • سمیه 12 اردیبهشت 1399 / 6:45 ب.ظ

  سلام ببخشید چه پارچه ای برای دامن کلوش مناسب است؟

 • سیماکده 5 فروردین 1399 / 12:12 ب.ظ

  سلام خدمت شما اگر قد دامن را 100 بگيريم : ( 100+100+1/3كمر +1/3 كمر ) يا ( 2 برابر قد دامن + 2/3 كمر ) پارچه لازم داريم . و براي دامن نيم كلوش ما نياز به ( قد + 2/3كمر ) پارچه داريم

 • شیما رهایی 5 فروردین 1399 / 12:08 ب.ظ

  سلام ببخشید مقدار پارچه برای دامن کلوش چطوری محاسبه میشه ممنونم میشم راهنمایی کنید من متوجه نشدن تو متن

 • فرهادی 1 فروردین 1399 / 12:27 ب.ظ

  سلام ببخشید الگویی که اینجا آموزش دادید به چه متدی هست من دنبال آموزش الگوی دامن کلوش به روش گرلاوین هستم فکر کنم این آموزش اولی که دادید مربوط به متد مولر باشه خواهشا دامن کلوش به روش گرلاوین رو هم آموزش بدید ممنون از شما

 • نهالی 5 اسفند 1398 / 11:47 ق.ظ

  سلام ممنونم از آموزش خوبتون چطوری میشه این صفحه و مطالبش رو دانلود کرد یا ای کاش میشد برامون ایمل میکردید

 • سیماکده 6 بهمن 1398 / 12:46 ب.ظ

  ممنون از نظر شما اگه امکانش باشه چشم نحوه آموزش دوخت دامن رو هم رائ میکینم

 • فرسون 6 بهمن 1398 / 10:47 ق.ظ

  الگو سازی دامن ها عالی هست کاش دوخت هم انجام میشد سپاس فراوان

 • مریمی 6 بهمن 1398 / 10:45 ق.ظ

  سلام
  میشه اموزش دامن لونگیو بذارین ممنون

 • سمیرا ولیپور 6 بهمن 1398 / 10:42 ق.ظ

  سلام ممنون از توضیحات عالیتون
  بی زحمت بگید دور ریز دامن کلوش پیلی دار چطور حساب میشه و چقدر پارچه میخواد برای دوختش

 • سیماکده 11 آذر 1398 / 1:53 ب.ظ

  سلام ممنون از شما باید برای دوخت دامن تمام کلوش با قد ۱۲۰ باید 2.5 متر پارچه تهیه کنید

 • زهرا.م 11 آذر 1398 / 8:39 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر. ممنون از آموزش خوبتون. یه سوال داشتم میخواستم بدونم من اگه بخوام دامن تمام کلوش با قد ۱۲۰ بدوزم تقریبا چه اندازه پارچه با عرض۱۵۰ نیاز دارم؟ باید ۴ قد دامن بگیرم؟

 • مرجانی 7 آذر 1398 / 5:48 ب.ظ

  ممنون از شما من قبلا یه آموزش دامن نیم کلوش رو یاد گرفته بودم و اجرا کردم اصلا خوب نشه بود ولی با آموزش سایت شما تنوستم یه دامن نیم کلوش زیبا بدوزم ممنون از شما

 • سیماکده 18 شهریور 1398 / 10:48 ق.ظ

  سلام اخه سوالتون یکم مبهم هست شاید بخوایید برای کودک در بیاررید یا برای بزرگ سال. مقدار پارچه برای دامن کلوش بسته به اندازه های شما و سن فرد دارد

 • راضیه 17 شهریور 1398 / 2:10 ق.ظ

  چه طوری از پارچه ی کم کلوش دربیاریم یک متر وسی سانت

 • سیماکده 26 مرداد 1398 / 5:33 ب.ظ

  خواهش میکنم باعث افتخار هست که رضایت داشتید

 • سارا 22 مرداد 1398 / 9:32 ب.ظ

  دستتون درد نکنه چه جالب دامن کلوش رو آموزش دادید ممنونم از شما

 • رویا 12 اسفند 1397 / 12:44 ب.ظ

  دستتون درد نکنه آموزش جامع و کاملی بود در رابطه با دامن کلوش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *