کرونا و تاثیر آن در یادگیری خیاطی

آموزش خیاطی در ایام کرونا

کرونا (کووید-‏‏19)‏ و تاثیر تاثیر آن در یادگیری خیاطی

امروزه با وجود ویروس همه گیر خیاطی نیز همانند بسیاری از مشاغلی که با افراد زیادی در روز سر و کار دارند در معرض خطر ابتلا هستند و آموزشگاه های خیاطی نیز مصون از این ویروس نیستند. به دلیل ارتباط نزدیک با افراد رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله ی اجتماعی دشوار تر بوده و خطر انتقال را افزایش می دهد.

 

وضعیت آموزشگاه های خیاطی در ایام کرونا

از زمان شیوع ویروس کرونا آموزشگاه های خیاطی به صورت نیمه تعطیل بوده و هستند از فرودین ماه سال 99 که کووید-19 کم کم رو به رشد شد ستاد مبارزه با کرونا دستور منع فعالیت آموزشگاه های خیاطی رو دادند و همین امر باعث تعطیل حدود سه ماهه آموزشگاه ها شد بعدا با دستور رعایت پروتکل های بهداشتی اجازه باز شدند آموزشگاه صادر شد بعضی از آموزشگاه های با ابتکار به صورت محدود با تعداد افراد کمتر نسبت به ایام قبل کرونا به فعالیت خود ادامه دادند و بعضی از آموزشگاه های رو به آموزش مجازی خیاطی آوردند که می تواند گزینه بهتری نسبت به قبلی باشد.

دوره مجازی خیاطی راه حل خوب در ایام کرونا

اگر در حال خواندن این مطلب هستید به احتمال زیاد شما هم جز علاقه مندان به هنر خیاطی می باشید و قصد دارید در این ایام کرونا وقت خود را صرف یادگیری این هنر درآمدزا بکنید. اما همه ی ما آگاهیم که باید از تجمع های چند نفره جلوگیری کرد و برای حفظ سلامتی خود نباید در محیط هایی که امکان تجمع وجود دارد و افراد زیادی در آن محل رفت و آمد می کنند حضور داشته باشیم تا از بیمار شدن مصون بمانیم.

یادگیری خیاطی در ایام کرونا
یادگیری خیاطی در ایام کرونا

بنابراین استفاده از دوره های مجازی که امکان آموزش در خانه را فراهم می کنند بهترین گزینه ی ممکن است. یکی از ویژگی های آموزش مجازی در مقایسه با آموزش های حضوری در این است که شما حتی اگر شاغل باشید این دوره ها برای شما ایده آل خواهند بود و در هر زمان از روز که تمایل داشته باشید از دوره ها استفاده کنید. همچنین در دوره های مجازی بدون حاشیه پردازی به آموزش های اصلی پرداخته شده است. در صورتی که شما قسمتی از آموزش را متوجه نشده اید می توانید مجددا آن را مشاهده کرده و مرور کنید و به راحتی یاد بگیرید. با استفاده از دوره های مجازی آموزش خیاطی سیماکده شما درس ها را به صورت گام به گام آموزش می بینید، آموزش ها به زبان ساده و در عین حال اصولی طراحی شده اند به نحوی که هر فرد با هر سطحی از دانش این هنر می تواند از آن ها استفاده کند.

رعایت نکات بهداشتی در یاد گیری خیاطی

با استفاده از دوره های آموزشی مجازی ما برای خیاطی می توانید در منزل خودتان این هنر را فرا بگیرید و همچنین سلامتی خود را حفظ کرده باشید. کارگاه های تولیدی خیاطان از محل ها پر رفت و آمد است که احتمال ابتلا به بیماری را افزایش می دهد زیرا رعایت پروتکل های بهداشتی در محل تجمع افراد کمتر امکان پذیر است و نبودن فاصله ی اجتماعی آسیب زاست. استفاده از وسایلی که دائما در دست افراد مختلف می چرخد و اشیا و اجسامی که افراد با آن ها در تماس هستند و امکان تمیز کردن آن ها به طور مکرر وجود ندارد موجب می شود تا آلودگی بیشتر شود. در این محل شما دائما نگران هستید که آیا افراد مراجعه کننده ناقل هستند یا نه؟ وسایل و اتاق کار ضدعفونی می شوند؟ و … وجود این قبیل دغدغه ها و نگرانی ها و استفاده ی دائمی از ماسک و دستکش موجب حواس پرتی و افت تمرکز می شود. . اما در منزل شما بدون وجود چنین دغدغه هایی می توانید به آموزش بپردازید و توجه خود را تنها بر این موضوع متمرکز کنید.

آموزش مجازی خیاطی در ایام کرونا
آموزش مجازی خیاطی در ایام کرونا

مطمئنا شما هم ترجیح می دهید در این دوران بیشتر مراقب سلامتی خود باشید و خیاطی را در منزل آموزش ببینید تا مجبور نباشید به آموزشگاه ها مراجعه کنید و یا برای سفارش لباس به کارگاه های پر رفت و آمد بروید. شاید وقت آن رسیده است که خودتان دست به چرخ شوید و برای خود و اطرافیان لباس مناسب را تهیه کنید. در این صورت هم لازم است وب سایت معتبری را برای آموزش انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما استفاده از دوره های آموزشی مجازی وب سایت سیماکده است تا بتوانید بدون مراجعه حضوری به آموزشگاه ها به راحتی در خانه به یادگیری بپردازید و خیاط خودتان شوید. آنچه لازم است بدانید این است که این رشته نیازی به گذراندن پیش نیاز ندارد و آنچه برای شروع کار لازم است در دوره های ارائه شده تدارک دیده شده است. شما با هر رشته و در هر سطحی از دانش این هنر می توانید در این سایت ثبت نام کنید و دوره ها را از مبتدی تا پیشرفته بگذرانید.

 

مشاهده  راهنمای بهترین مدل چرخ خیاطی برای افراد مبتدی
آموزش مجازی خیاطی
آموزش مجازی خیاطی در ایام کرونا

 

یادگیری خیاطی در ایام کرونایی

سیماکده با سال ها تجربه در این حوزه برای شاغلین، افرادی که دسترسی به کلاس های آموزشی معتبر ندارند و تمامی کسانی که به هر دلیلی نمی توانند از دوره های حضوری آموزشگاه ها استفاده نمایند با اساتید حرفه ای این رشته سر فصل های با کیفیتی را تدوین نموده است. این دوره ها هیچ تفاوت کمی و کیفی با آموزش های حضوری نداشته و چه بسا دارای برتری های مربوط به آموزش مجازی نیز هستند. با استفاده از دوره ی آموزش مجازی می توانید مطالبی را که امکان دارد فراموش کنید چندین بار مرور کنید و انگار یک مربی تمام وقت در کنار شما حضور دارد تا در هر زمانی که شما تمایل دارید آموزش را شروع کند. پس بدون هیچ گونه تردیدی و هرچه سریع تر دوره های مورد نظرتان را تهیه کنید تا بدون دغدغه آموزش را از همین حالا شروع کنید.

دوره های آموزش مجازی سیماکده دارای 6 ماه پشتیبانی و رفع اشکال هست که باعث می شود کلاس ها مجازی از کلاس های حضوری بهتر شود.

آموزش خیاطی کووید-19
آموزش خیاطی کووید-19

دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به ضرورت به کارگیری اقدامات پیشگیرانه بهداشتی در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا از روابط عمومی دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با توجه به ضرورت بکارگیری اقدامات پیشگیرانه بهداشتی در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، نکات زیر درباره فعالیت آموزشگاه‌های آزاد هنری و موسسات مهارت آموزی کاردانش ابلاغ می‌شود.

1- برگزاری کلاس‌های آموزشی انفرادی (استاد شاگردی) درصورت رعایت اصول بهداشتی و ضدعفونی محل و تجهیزات مورد استفاده، فعلا بلامانع است.

2- توصیه اکید می‌شود هنرجویان از ابزار و تجهیزات آموزشی شخصی خود در کلاس‌ها استفاده کنند و از استفاده از ابزار و آلات آموزشگاه خودداری شود.

3- توصیه می‌شود برای رفع نگرانی خانواده‌ها و … با هماهنگی هنرجویان، اساتید و آموزشگاه‌ها تا حد ممکن هرگونه فعالیت آموزش در آموزشگاه‌ها به زمان دیگری موکول شود.

4- مسئولیت هرگونه تصمیم‌گیری نهایی درباره تعطیلی کامل آموزشگاه‌ها و موسسات فرهنگی و هنری مجری طرح مهارت‌آموزی کاردانش برعهده ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها است که باید مدیران کل محترم با هماهنگی ستاد بهداشتی استان در این زمینه اقدام کنند.

5/5 - (2 امتیاز)
سیماکده
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *