نکات مهم برای خرید بالش بارداری

انواع بالش بارداری
بالش بارداری یکی از کالا های اساسی برای آسایش و راحتی خواب مادر  در دوران بارداری هست در زمان بارداری، خواب خوب بسیار ضروری و مهم است. اما شاید گاهی این اتفاق رخ ندهد. تغیراتی که در بدن مادر در دوران بارداری رخ میدهد که باعث می‌شود که خوابیدن با پیش‌رفتن در مسیر بارداری، سخت‌تر و دشوار تر شود. بیدارشدن از خواب برای مراجعه به دست‌شویی یا بی‌خوابی از چیزهایی است که در دوران حاملگی پیش می‌آید. خرید بالش بارداری می‌تواند تاحدی به این روند آزاردهنده کمک کند.

بالش بارداری دقیقا چیست؟

بالش بارداری میشه گفت جزء ایده های خوب و عمومی محسوب میشه. این بالش با طراحی مناسب ساخته شده تا با تغییرات بدن یعنی همان بزرگ‌شدن شکم در طول این دوران متناسب باشد. بالش‌های بارداری در انواع اندازه‌ها،شکل‌ها، و قیمت‌های مختلف هستند و درون‌شان هم با مواد متنوعی پُر شده اند. بالش های باردادری از نظر شکل دارای تنوع خوبی هستند یکی از این موارد شکل گوه ای هست، برخی به شکل لوبیا درست می‌شوند و مدل‌هایی هم وجود دارد که به اندازه قد یک فرد است و با قراردادن آن میان زانوها، امکان خواب راحت‌تر فراهم می‌شود. نکته بسیار حساس و مهم درباره خرید بالش بارداری این است نمی‌توان نوع خاصی از بالش را معرفی و خرید آن را برای همه توصیه کرد. در مسیر خرید بالش بارداری باید خواسته‌ها و نیازهای فردی‌تان را در نظر بگیرید. اما نکات زیر در هرحال، میتونند کمک کنند به شما. مادران میدادند که بعد از به دنیا اومدن دلبندشان دیگر مجال خواب راحتر را ندارند پس بهتر هست حداقل بتونند در دوران سخت بارداری به راحتی و آرامش استراحت کننید و بخوابند. از این روهم سلامت مادر و کودک به خواب خوب ومناسب بستگی دارد و خواب در دوران بارداری بسیار مهم هست.  
مشاهده  25 مدل ست نوزادی زیبا و با کیفیت + خرید با قیمت مناسب
  در ادامه به چند دسته‌بندی اصلی بالش‌های بارداری اشاره می‌شود:

بالش برای تمام‌ بدن

بالش دراز بارداری
بالش برای تمام بدن
بالش برادرداری که در عکس بالا مشاهده میکنید برای تمام بدن مادر بوده در واقع کل بدن در بر میگیرد. این بالش‌ها دارای دو سمت هستند که در میان آن دو، فضایی برای قرارگیری مادر وجود دارد. بالش‌های تمام‌بدن به شکل U یا C ساخته می‌شوند و انگار فرد را در آغوش خود می‌گیرند. بالش تمام بدن به خاظر اینکه تمام قسمت های بدن رو حمایت میکنند  محبوبیت بیشتری دارند بدلیل اینکه راحتی لازم برای قسمت های مختلف بدن خانم باردار را فراهم میکنند.

بالش‌های بادی

بالش‌های بادی بارداری
بالش‌های بادی بارداری
خریدبالش بارداری بادی یکی دیگر از باش ها است ولی بخاطر دلایلی این بالش بارداری از نوع بادی چندان رایج نیست اما این هم گزینه‌ای است که به شما کمک می‌کند تا شکم‌تان را بدون ترس از آسیب‌رساندن به بچه روی آن قرار بدهید.ولی این بالش نیز مزیت هایی دارد که شاید برای خرید شما رو وسوسه کند ازجمله امکان تخلیه باد و حمل آسان آنهاست. ضمن اینکه امکان بادکردن و حجم‌دادن به چنین بالشی هم مطابق میل خودتان خواهد بود.

بالش گَوِه‌ای(wedge)

بالش گَوِه‌ای(wedge)
بالش گَوِه‌ای(wedge)
بالش‌های گوه‌ای از طرح های پرطرف‌دار هستند. این بالش‌ها را هم در دوران بارداری و هم بعد از آن می‌توان استفاده کرد. خوابیدن روی بالش‌های گوه‌ای روش‌های مختلفی دارد. مثلا بعضی از خانم‌های باردار ترجیح می‌دهند که آن را زیر شکم برآمده‌شان قرار بدهند و برخی هم محصول را زیر سرشان می‌گذارند. برای بلندکردن پشت افراد در هنگام نشستن و مطالعه هم می‌توان روی بالش‌های این‌مدلی حساب کرد. خرید چنین بالشی ایده خوبی به نظر می‌رسد. مثلا زمانی که می‌خواهید تلویزیون تماشا کنید، چه در دوران بارداری و چه بعد از آن، به‌سادگی دراز خواهید کشید و این محصول با ساختار مناسبش را زیر سر می‌گذارید.

نکات لازم برای خرید بالش بارداری

در قسمت های قبلی شما را با چند نوع از انواع بالش بارداری آشنا کردیم  اما برای خرید بالش بارداری باید به نکات زیر هم دقت و توجه کافی داشته باشید تا خرید بالش بارداری متناسب با نیاز و سلیقه‌تان بهتر پیش برود:

اندازه بالش بارداری چقدر باشد؟

خبر خوش این است که بالش‌های بارداری در طیف وسیعی از اندازه‌ها در بازار عرضه می‌شوند. با پرسیدن این سؤالات، احتمالا انتخاب بهتری در زمینه اندازه بالش خواهید داشت:

  • آیا تخت دونفره دارید؟
  • قرار است که در کجا بخوابید؟
  • بزرگی رخت‌خواب یا تخت‌خوابتان چقدر است؟
  • آیا فضای کافی برای خرید بالشی بزرگ دارید؟
  • آیا قصد سفر و حمل بالش با خود را دارید؟

شکل بالش چگونه باشد؟

برخی از بالش‌های بارداری فقط برای پشتیبانی و راحتی بخش خاصی از بدن ساخته شده اند اما برخی دیگر روی نقطه و بخش خاصی از بدن تمرکز ندارند. برای مثال، بالش‌های گوه‌ای معمولا برای این مناسبند که به پشت به آنها تکیه بدهید یا آن را در شب‌هنگام زیر شکم خود بگذارید. اما بالش‌های تمام‌بدن می‌توانند راحتی و رفاه همه نقاط بدن را در دوران بارداری فراهم کنند.

محتویات درونی بالش چی باشه؟

محتویات بکار رفته در درون بالش‌های بارداری بسیار متنوعند. اما تفاوت زیادی هم میان گزینه‌های مختلف نیست. از جمله الیاف و موادی که با آنها، داخل بالش‌ها را پر می‌کنند، باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • فوم؛
  • فیبرهای پلی‌استری؛
  • پشم؛
  • میکرومهره.
  •  

قابلیت شست‌وشوی بالش چطور باشد؟

انواع بالش بارداری
انواع بالش بارداری

اکثرا شاید نیاز داشته باشید که  بالش خود را شست‌وشوی دهید وباید به این امر توجه کنید که آیا بالشی که خرید کردید قابلیت شستشو دارد یا خیر. بعضی بالش‌ها دارای رویه‌ای جداشدنی هستند و بعضی هم رویه‌ای ندارند و می‌توانید خودتان برایشان روبالشی بدوزید. بهضی از بالش ها هم وجود دارد که امکان شست‌وشوی کل بالش را برایتان فراهم می‌کند. به هر حال باید، به این موارد دقت کنید و بالشی را بخرید که بهتر می‌توان آن را شست و به نظافتش رسیدگی کرد.

کلام آخر

دوران بارداری بسیار حساس است. خانم‌های باردار باید به تغذیه و استراحت‌ بخصوص خوابشان اهمیت زیادی بدهند. خرید بالش بارداری می‌تواند تا حدود زیادی به خواب راحت کمک کند. پس اگر نی نی نازنینی در راه دارید، بهتره که به فکر خرید چنین بالشی باشید. اگر تجربه خرید در این زمینه را دارید و نکته‌ای وجود دارد که از نظرتان جا مانده است، حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

سیماکده
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *