گوش درد های خطرناک را بشناسیم

گوش درد های خطرناک را بشناسیم

گوش درد های خطرناک را بشناسیم:

گوش درد های خطرناک:امروز بایک از دسته سلامت سایت سیماکده در خدمت شما عزیرزا ن هستیم
متخصص گوش و حلق و بینی گفت: گوش درد ها اگر انگیزه عفونی و التهابی داشته باشند، خطرناک هستند و باید به طور جدی پیگیری و شفا شوند

 گوش دردها به ما چه می گویند

دکتر پیوندی، جراح و کارآزموده گوش و گلو و بینی با ذکر اینکه گوش درد، یکی از شایع ترین بیماری هاست، افزود: افرادی که صرفاً به علت گوش درد به مراکز درمانی مراجعه می کنند و از درد، گلایه دارند متعدد هستند.وی با بیان اینکه گوش درد، به دو تقسیم عمده دسته می شود، گفت: یا داخل گوش ایجاد می شود که علت آن شامل عفونت ها ، التهاب ها وضرباتی است که وارد شده، یا ممکن است منشا دیگری داشته باشد و در گوش احساس شود که ما به آن گوش درد راجعه می گوییم.

گوش درد های خطرناک

این جراح با پافشاری بر اینکه بنا نیست هر فردی که گوش درد داشت حتما مشکلی تو گوش داشته باشد، پیوسته داد:
نکته بسیار ساده در مورد گوش دردهای تقسیم دوم، مفصل جلوی گوش یا گسترده مبهوت برخی مواقع است که ممکن است به انگیزه استفاده نامطلوب از آن یا ضربه، مبتلا التهاب شده باشد و دردش در تو گوش دانستن شود ولی خویش گوش، پرده گوش، کانال گوش، سیستم شنوایی، کاملا نگاهداشته و بدون عیب هستند.

وی با ذکر اینکه گوش درد ها اگر انگیزه عفونی و التهابی داشته باشند، باید به طور جدی پیگیری و درمان شوند، گفت: اما در بعضی موارد رخداد می افتد که دردهای سینوسی، مفصلی، دندانی و گیجگاهی یا حتی دردهای گردن ممکن است با گوش درد خویش را نشانه دهند.

گوش درد
گوش درد

پیوندی در پیوسته بیان کرد:

بنابراین، پیگیری گوش دردهایی که به این شکل بروز می یابند قابل اهمیت هستند. بعضی بیماری های مزمن و گاه خطرناک، ممکن است گوش درد، خودنمایی اولیه آن باشد.

این متخصص گوش و حلق و بینی تصریح کرد:

بنابراین اگر منشا درد در گوش باشد درمانش دشوار نیست ولی اگر در بیرون از گوش باشد باید به طور جدی دنبال شود.

درادامه:

وی گفت: در مواجهه با این بیماری، باید دردِ گوش را کاهش دهیم، علل مقوله ای را از بین ببریم و از دست زدن به گوش و دست کاری کردن آن دوری کنیم رعایت این نکات باعث می شود سلامت کانال گوش و لاله گوش و دستگاه های اطراف گوش حفظ شود .

منبع:seemorgh.com

لطفا به این مطلب رای دهید

ارسال دیدگاه

*

code

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها