حمل و نقل

 (cash on delivery)  :  COD

گاهی مشتریان نمی‌خواهند هزینه محصول را به صورت آنلاین پرداخت کنند و ترجیح می‌دهند پس از دریافت محصول مورد نظر هزینه آن را بپردازند. به این شکل از پرداخت، پرداخت در محل یا COD (Cash On Delivery) می‌گویند. و فروشگاه ما هم افتخار این را دارد که این خدمت را به مشتریان عرضه نماید .

کاربران عزیز برای استفاده از این سیستم میتوانند یکی از دو حالت زیر استفاده کنند که حالت اول یعنی پست سفارشی میباشد وسرویس دوم که پست پیشتاز میباشد هزینه اش با مشتری هست.

سرویس پست سفارشی :

در این سرویس  هنگام تحویل مرسوله به گیرنده تاییدیه اخذ می شود و این امکان برای فرستنده وجود دارد که سرنوشت مرسوله خود را پیگیری کند. و در قبال مفقودی یا ضایع شدن مرسوله،پست موظف به پرداخت غرامت میباشد.در این سرویس  امکان اخذ رسید و پیگیری برای مشتریان وجود دارد

مراحل انجام کار بشرح دیاگرام زیر است :

سرویس پست پیشتاز :

این سرویس سریعترین سرویس پستی کشور می باشد که عملیات پستی آن از لحظه قبول تا توزیع در داخل و خارج کشور در کوتاهترین زمان ممکن انجام می شود در حال حاضر حداکثر زمان تحویل یک مرسوله درون شهری به گیرنده ۱۲ تا ۲۴ ساعت و برای شهرستانها ۲۴ تا ۴۸ ساعت است . این زمان در خارج از کشور ۷۲ ساعت پس از ورود مرسوله به کشور مقصد میباشد .  بهبود و توسعه بخشیدن به این سرویس مستلزم توجه مشتریان به نکات زیر است :

استفاده از کدپستی عملیات را سریعتر و دقیقتر می کند .

نشانی ها باید در محل صحیح روی مرسوله و بطور کامل و خوانا به همراه تلفنهای تماس گیرنده نوشته شود .

برای آگاهی از زمان تحویل مرسوله به گیرنده ، فرستنده میتواند به جدول زمانبندی نصب شده در دفاتر پستی مراجعه نماید.

در صورت عدم دسترسی به شخص گیرنده در نشانی مراکز دولتی ، نظامی یا آموزشی و یا مجتمع های مسکونی مرسوله به دبیرخانه یا نماینده تعیین شده تحویل می شود .

در صورت نیاز به آگاهی از سرنوشت مرسوله می توان حداکثر تا سه ماه بعد از تحویل مرسوله در واحد پستی مبداء مراجعه و اقدام نمود .

مراحل انجام کار بشرح دیاگرام زیر است :
تفاوت های پست سفارشی و پیشتاز :
سرویس                         زمان تحویل                      حداکثر وزن مرسوله                  روش ارسال

پست پیشتاز                     ۲ تا ۴ روز                          ۲۵ کیلو گرم                          هوایی

پست سفارشی                 حدود یک هفته                          ۴۰ کیلو گرم                          زمینی